Wyślij kopię 'Apetyt w muzeum: znad zupy łososiowej' do znajomego!

Serwis redagowany przez zespół Dynamiki Ekspozycji, poświęcony jest zjawiskom muzealnym. Prezentowane tu treści dotyczą innowacji w muzeach (o digitalizacji zbiorów czytaj na blogu „Wejdź Między Muzea”) i ich nowej roli wobec globalnych przemian społeczno gospodarczych. Jakie jest miejsce muzeum w gospodarce wiedzy? Przed jakimi szansami i zagrożeniami stają współcześnie muzea? Jak muzeum może stać się ważnym aktorem w społeczności lokalnej i przysłużyć się do jej rozwoju? Zapraszamy do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na te pytania!
Wyślij kopię 'Apetyt w muzeum: znad zupy łososiowej' do znajomego!
Dwa pytania do tekstu:P
1. Czy to książka kucharska z przepisami dla niemowląt? jakoś tak wygląda, Pałeczki w Finlandii?
2. Trochę dziwne to hasło na kubku, Czy taki kubek trzeba ukraść, czy można normalnie kupić, czy są inne rzeczy do „kradnięcia” z tego muzeum?
już odpowiadam na te dwie skądinąd trzeźwe uwagi.
1. książka kucharska ma na okładce chyba jakąś dziwną lalkę (nie manekina), a pałeczki odnoszą się do rodzaju kuchni, która tam jest serwowana; najczęściej mówi się na to fusion, w sumie nie do końca wiadomo, co to znaczy, ale niewątpliwie nie proponują oni wyłącznie specjałów lokalnych; osobiście rozumiem jednak oczekiwanie, że w fińskim muzeum powinno się serwować fińskie potrawy (jak łososiowa zupa); rzecz w tym, że to menu jest skierowane w równym stopniu (o ile nie bardziej) do lokalnych gości, niż do turystów; a „lokalsi” lubią niekoniecznie potrawy lokalne; tak to interpretuję;
2. ten napis na kubku jest częścią trochę dziwacznej kampanii reklamującej muzeum; ta kampania opiera się na prowokacyjnym wykorzystaniu pewnych stereotypów i żartów, jaki ma się czasem w związku z muzeami; tak więc podkoszulek z tej samej serii głosi „uciekłam/em z fińskiego muzeum sztuki współczesnej”; wszystko to, trochę jak współczesna sztuka, nie jest chyba do końca wyjaśnialne, ale myślę, że świeże; zapada w pamięć.
3. napiszę więcej o sklepie, bo rzeczywiście kubek nie tylko można kupić, ale jest częścią jednej z serii muzealnych;