Muzeoblog

badania w kulturze

Muzeoblog

Serwis redagowany przez zespół Dynamiki Ekspozycji, poświęcony jest zjawiskom muzealnym. Prezentowane tu treści dotyczą innowacji w muzeach (o digitalizacji zbiorów czytaj na blogu „Wejdź Między Muzea”) i ich nowej roli wobec globalnych przemian społeczno gospodarczych. Jakie jest miejsce muzeum w gospodarce wiedzy? Przed jakimi szansami i zagrożeniami stają współcześnie muzea? Jak muzeum może stać się ważnym aktorem w społeczności lokalnej i przysłużyć się do jej rozwoju? Zapraszamy do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na te pytania!

Muzeoblog

Muzeoblog jest redagowany przez zespół programu Dynamika Ekspozycji.

Muzeoblog poświęcony jest zjawiskom muzealnym. Prezentowane tu treści dotyczą innowacji w muzeach (o digitalizacji zbiorów czytaj na blogu „Wejdź Między Muzea”) i ich nowej roli wobec globalnych przemian społeczno gospodarczych. Jakie jest miejsce muzeum w gospodarce wiedzy? Przed jakimi szansami i zagrożeniami stają współcześnie muzea? Jak muzeum może stać się ważnym aktorem w społeczności lokalnej i przysłużyć się do jej rozwoju? Zapraszamy do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na te pytania!

Muzeoblog adresowany jest do muzealników, pracowników muzeów, kuratorów i wszystkich zainteresowanych współczesnymi przemianami w muzeach.

Przyłącz się! Wszystkich, którzy są zainteresowani rozbudowywaniem muzeobloga o nowe treści, zapraszamy do przesyłania propozycji artykułów.

 

Najnowsze posty:

 

kontaktKontakt: Joanna Hajduk, Piotr Idziak, Łucja Piekarska-Duraj, Sebastian Wacięga

Małopolski Instytut Kultury
ul. 28 lipca 1943 17c
30-233 Kraków
tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75
faks: +48 12 422 55 62

Kontakt do koordynatora

Newsletter

  • Archiwum